JEZDECKÝ KLUB OSTROV

Jezdecký klub Ostrov byl založený v r. 1993 jako 11. ve Středočeském kraji.

Není zřízen za účelem podnikání, jeho posláním je zajišťovat jezdecký sport pro děti a mládež, péče o soutěžní ježdění, ale i zabezpečení sportovního i turistického vyžití. JK má v současné době 21 členů registrovaných u České jezdecké federace.
V uplynulých letech se někteří členové zúčastnili Mistrovství ČR juniorů, 2x jezdec JK vyhrál Mistrovství Středočeského kraje dětí. Členové JK se zúčastňují parkurových jezdeckých závodů po celé České republice, rovněž pořádají závody ve Vlašimi a v Ostrově.

předseda JK - Jaromír Zvára tel. č. 603483386
email: jkostrov@seznam.cz

 

  

Velký úspěch Ondřeje Zváry

Novopečeným mistrem České republiky v parkurovém skákání pro rok 2013 se stal v neděli 7. července Ondřej Zvára. Ten dokázal se svým koňským svěřencem Cento Lano Arcus absolvovat během prodlouženého víkendu tři těžké parkury jen s 6 trestnými body.

 
Zaváhal pouze jednou, a to až závěrečný den na osmé překážce kurzu. Ke čtyřem trestným bodům za shození inkasoval jeden trestný bod za překročení časového limitu. Ten si připsal i v pátek. Lepší výsledek se nikomu jinému ovšem předvést nepodařilo. „Před posledním parkurem jsem nervózní nebyl, což mi určitě pomohlo ve způsobu jízdy. Nervozitu jsem pocítil až po chybě na osmičce, ale Cento Lanovi jsem věřil, že mě dokáže podržet a zúročíme naši velmi poctivou přípravu,“ prozradil Ondřej Zvára. „Vyhrát mistrovský titul je určitě jeden z těch důležitých úspěchů, i když nevím, zda by se dal označit za životní. Úspěchem jsou pro mě každé závody s čistým kontem, když přivezu všechny svěřence zdravé, když je spokojena moje zaměstnavatelka Hana Rechová, a když si na závodech užijeme radost a pohodu z krásného sportu,“ zhodnotil Zvára, jehož dalšími vrcholy sezony 2013 budou mistrovství Evropy seniorů a mistrovství světa mladých koní.