Rok 2008

STRUČNÝ PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2008

Dne 30.dubna se u příležitosti „svátku všech čarodějnic“ sešli ostrovští se svými dětmi na Ostrůžku,aby strávili příjemné odpoledne. Okolím zanedlouho voněly opékané buřty.Ten večer se sedělo až do pozdních hodin.

V sobotu 17.května se jel již třetí ročník „cyklorytíře“.Cyklisté vyrazili na trasu s názvem „Po stopách blanických rytířů“,která vede kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinou oblast.Tento rok se startovalo z náměstí v Načeradci.

Tak jako každý rok,tak i letos patřil měsíc květen oslavě tradiční poutě.Letos se konala mše v kapličce v neděli 18.května.                              

Tento rok proběhly v naší obci jako již tradičně taneční zábavy na přírodním parketě Ostrůžku. První zábava se konala v pátek 4.července.Hrála

hudební skupina Profil z Vlašimi.Další zábava se konala 1.srpna.Poslední zábava byla 29.srpna.

V sobotu 12.července od 10.00 hodin pořádala Farma Blaník a JK Ostrov jezdecké závody koní ve skokových soutěžích.Celé dopoledne nás provázelo krásné slunečné počasí,odpoledne se sem tam objevil i dešťový mrak.

V sobotu 19.července se od 13.00 hodin v Načeradci uskutečnil další ročník turnaje ve volejbale.Letošním pořadatelem již tradiční akce nazvané „o putovní pohár Posázaví“ byl mikroregion Blaník-svazek obcí.

Zajímavou atrakcí se v červenci pro mnoha občanů stal start horkovzdušného balonu konaný u příležitosti životního jubilea paní Evaldové.

Na vernisáži našeho místního umělce,která se konala 11.září v 17.00hodin v zámku ve Vlašimi,se sešlo opravdu velké množství návštěvníků.Úvodního slova se ujal vlašimský malíř a učitel Stanislav Příhoda. Doprovodem mu byla hudba Pražského violoncellového dua.

Definitivní rozloučení s létem proběhlo v sobotu 20.září od  14.00 hodin na obecním úřadě. Naplánovaná akce měla být na Ostrůžku, ale bohužel bylo deštivo.I tak to bylo odpoledne,které se protáhlo až do pozdních hodin,opravdu vydařené.

Tak jako každý rok se i letos zdobil vánoční stromek u kapličky.Tentokrát na první adventní neděli,ta připadla na 30.listopadu.Sešlo se přes 20 lidí,zvláště pak dětí.Po ozdobení stromku čekalo na děti milé překvapení v podobě nadílky. Čert tentokrát nepotrestal děti,ale čtyři hříšníky obce z řad tatínků.Ti dostali za své nezbednosti pokárání a balíček uhlí.Čert však netradičně obdaroval i jednoho tatínka pochvalou.

 Na Štědrý den se pak sešli obyvatelé obce a tento rok i rekreanti na tradiční setkání u kapličky.

 

Fotky z akcí naleznete pod odkazem zde:

ostrov5.rajce.idnes.cz/Rok_2008-Akce/